2019-2020 akademik yılında üniversitemizden başvuran GİDEN ÖĞRENCİ başvuru sonuçları açıklanmıştır.

Farabi Değişim Programı kapsamında 2019-2020 akademik yılında üniversitemizden  GİDEN ÖĞRENCİ başvuru sonuçları açıklanmıştır. Sonuçlar için tıklayınız. (Başvuru yapmış olduğunuz üniversitelerin sayfasından kontrol edebilirsiniz)
Gidecek olan öğrencilerimizin yapması gereken işlemler aşağıda yer almaktadır.
Giden öğrencilerin teslim etmesi gereken evraklar;
1- Öğrenim Protokolü (tıklayınız) Öğrenim Protokolü, kabul edildiğiniz üniversitenin ve kendi üniversitenizin ders müfredatını temin ederek bölümünüzün farabi koordinatörü (farabi koordinatörleri için tıklayınız.) hocanızla birlikte 3 GÜZ- 3 BAHAR dönemi toplamda 6 nüsha olarak BİLGİSAYAR ORTAMINDA doldurularak farabi ofisine teslim edilecektir.
2- Öğrenci Başvuru Formu (tıklayınız) Bilgisayar ortamında doldurulup, 2 nüsha çıktısını alıp ilgili bölüm koordinatörü veya bölüm başkanına imzalatıldıktan sonra farabi ofisine teslim edilecektir.
3- SGK aylık prim ve hizmet belgesi, kamu ve özel teşebbüste çalışmadığını gösteren belge, (herhangi bir SGK Müdürlüğünden bu belgeyi alabilirsiniz)
4- Öğrenci Yükümlülük Sözleşmesi (tıklayınız) Bilgisayar ortamında doldurulup 4 nüsha çıktısı alınarak öğrenci tarafından imzalandıktan sonra Farabi ofisine teslim edilecektir. (IBAN numaranızı mutlaka ekleyiniz)
5- Öğrenci Bilgi Formu (tıklayınız) Bilgisayar ortamında doldurulup 2 nüsha çıktısı alınarak farabi ofisine teslim edilecektir.
6- Öğrenci Beyannamesi (tıklayınız) Bilgisayar ortamında doldurulup 2 nüsha çıktısı alındıktan sonra  öğrenci tarafından imzalanarak  farabi ofisine teslim edilecektir.
NOT: Gidecek olan öğrenciler tüm belgelerini 10 Mayıs 2019 mesai bitimine kadar H.Ü.Farabi Kurum Koordinatörlüğüne teslim etmek zorundadır.
Kabul edildiği halde feragat etmek isteyen öğrencilerin, yedek öğrencilerin mağdur olmaması için 03 Mayıs 2019 tarihine kadar feragat dilekçesi vermesi gerekmektedir.
Gittikten sonra doldurulması gereken evraklar:
Ekle-sil (gerekirse doldurulacaktır. Öğrenim protokolünüzdeki değişikliği ekle-sil belgesini doldurup (3 tane) gittiğiniz üniversitenin farabi ofisine teslim edebilirsiniz. Ekleyeceğiniz veya sileceğiniz derslerinizi önceden H.Ü. Farabi Bölüm Koordinatörüne mutlaka bildirmeniz gerekir.
Kurumunuza dönerken doldurulması gereken evraklar:
Öğrenci Nihai Raporu (doldurulduktan sonra farabi@hacettepe.edu.tr adresine gönderebilir veya elden ofisimize teslim edebilirsiniz.